Skip to product information
1 of 3

mushie

Ребраста бонет капа - Румена

Regular price ден 950.00 MKD
Regular price Sale price ден 950.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Направена со органски памук, нашата бонет капа ги опкружува малите глави со мека, плетена ткаенина и целосно ги покрива ушите за топлина и удобност. Со лесно истегнување и дизајн со врзување на брадата. Оваа капа одлично се комбинира со нашата наметка со јазли.


ДЕТАЛИ
Големина 0-3 месеци
Направено од органски памук
Произведено во Индија


НЕГА
Се мие и суши на ниска температура, но не надминувајте 40ºC. Измијте ја убаво и пеглајте во обратен правец (ако е потребно). Не користете белило.

Materials

Dimensions

Care information