mushie

Ребраста бонет капа - Зелена

Sale price Price ден 950.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Направена со органски памук, нашата бонет капа ги опкружува малите глави со мека, плетена ткаенина и целосно ги покрива ушите за топлина и удобност. Со лесно истегнување и дизајн со врзување на брадата. Оваа капа одлично се комбинира со нашата наметка со јазли.


ДЕТАЛИ
Големина 0-3 месеци
Направено од органски памук
Произведено во Индија


НЕГА
Се мие и суши на ниска температура, но не надминувајте 40ºC. Измијте ја убаво и пеглајте во обратен правец (ако е потребно). Не користете белило.