Skip to product information
1 of 1

kidsandco.mk

Бел ленен ромпер со карнери

Regular price ден 1,400.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,400.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Овој прекрасен ромпер со карнери е рачно изработен од 100% лен. 

Изработен во романтичен бохо стил, со карнери на ракавите и еластичен појас. Исто така има и две врвки во задниот дел кои што имаат две нивоа на закопчување.

Материјал: 100% лен

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

Materials

Dimensions

Care information