Skip to product information
1 of 3

mushie

Плетени пантолони - Беж

Regular price ден 1,900.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Плетената колекција на гардероба на Mushie е совршен спој на удобност, топлина и стил.

Пантолоните се направени од органски памук и се нежно за детската чувствителна кожа. Може да се комбинира со густиот плетен џемпер на Mushie и густата плетена капа за целосен изглед.

Линијата на плетена облека на Mushie ќе ја обезбеди потребната топлина за време на студените месеци.

Материјал: Органски памук
Достапно за возрасти: 0-3 месеци, 3-6 месеци, 6-9 месеци


Инструкции за нега 
Се мие на ниска температура

Materials

Dimensions

Care information