Skip to product information
1 of 4

liewood

Меки пижами - Сина/песок пруги

Regular price ден 2,200.00 MKD
Regular price Sale price ден 2,200.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size
Меки пижами изработени од органски памук

Совршени за пред спиење, ноќната облека на LIEWOOD е дизајнирана од најмекиот органски памук кој дише и е мек за кожата. А овие пижами се направен од долготраен квалитет што сигурно ќе донесе среќа пред спиење за најмалите.

ЗА ПРОИЗВОДОТ
• Материјал: 95% органски памук и 5% еластин
• Еластанот обезбедува идеално вклопување
• Долги ракави
• Опремен со копчиња за прицврстување напред

Состав на материјал
100% органски памук

Својства на материјалот
Без штетни хемикалии како: ѓубрива и пестициди
Мек, висококвалитетен

Одржливост и производство
Органскиот памук е дефиниран како памук кој се одгледува без употреба на никакви хемикалии како што се ѓубрива и пестициди. Целиот памук што се користи во ткаените и плетените производи на LIEWOOD е од органски извори.

Земја на производство
Турција

НЕГА
Се мие во машина за 30 степени
Не се суши во машина за сушење
Пеглајте го  на тивок оган
Се мие со слични бои

Materials

Dimensions

Care information