Skip to product information
1 of 3

mushie

Памучно ребрасто ќебе - Румена

Regular price ден 1,350.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,350.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Одржувајте го бебето топло и пријатно со ова лесно ребресто ќебе од органски памук. Ова ќебе има мек слој и е идеално и за повивање, за гушкање, за хранење и за менување пелени.

Ќебето за бебиња може да се користи и во креветчиња и колички за да обезбеди дополнителна топлина во студените денови.

Се мие на максимум 40 степени, се суши на тивок оган
Немојте да чистите на суво или белилото

Детали:

Големина: 88,9 x 88,9 cm
Материјал: 100% органски памук
Упатства за перење: перете на максимум 40 Целзиусови степени и сушете во машина на тивок оган

Materials

Dimensions

Care information