Skip to product information
1 of 1

kidsandco.mk

Небесно сино ленено фустанче со карнери

Regular price ден 1,400.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,400.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Овој прекрасен фустан е рачно изработен од 100% лен. 

Изработен во романтичен бохо стил, со карнери на ракавите и едноставно здолниште. Ленес и пријатен за носење.

Материјал: 100% лен

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

Materials

Dimensions

Care information