Skip to product information
1 of 1

gamarde

Gamarde Млеко за тело - 400 ml

Regular price ден 1,150.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,150.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Состав:

Aqua (Water), Aloe barbadensis leaf extract*, parfum (Fragrance), cetearyl alcohol, glycerin, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, glyceryl stearate citrate, Jojoba esters, coco-caprylate/caprate, xylitylglucoside, Helianthus annuus (Sunflower) seed wax, anhydroxylitol, Gamarde aqua (Gamarde water), Cera alba* (Beeswax), Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Olive oil decyl esters, Acacia decurrens flower wax, tocopherol, polyglycerin-3, xylitol, squalene, glyceryl caprylate, pentylene glycol, squalane, xanthan gum, citric acid, arginine.

*состоки од органско потекло


100% од состојките се од природно потекло

10% од состојките се органско потеклоОПИС

Хипоалерген, дерматолошки тестиран производ за нега на кожата на бебињата и малите деца. Млекото совршено ја негува, хидрира и храни бебешката и детската кожа.


СОВЕТИ ЗА УПОТРЕБА:

Нанесете мала количина од производот на кожата на телото и нежно тријте додека производот не се впие во кожата. Не нанесувајте на кожа со оштетувања како што се свежи гребнатини или воспалителни процеси. Длабоко ја хидрира кожата и ја остава мека и мазна до следното бањање.


НАМЕНА:

Со млекото за тело на Гамарде, кожата на децата и бебињата е похидрирана за дури 38% еден час по нанесувањето. Млекото е со нежна текстура, лесно се нанесува и брзо се впива. Не се измива, не ги иритира очите и е погоднa за користење од првиот ден на раѓањето на бебето .

Materials

Dimensions

Care information