Skip to product information
1 of 1

liewood

Масон термо чизми за дожд - Розе

Regular price ден 3,700.00 MKD
Regular price Sale price ден 3,700.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size
Бидејќи сакате да сте надвор онолку долго колку што има забава, Масон чизмите за дожд се дизајнирани да ги одржуваат вашите дечиња суви и топли. Направени од природна гума, тие се обложени со меко руно и имаат практични јамки за влечење на задната страна, така што лесно се влегува во нив, и се излегува. Тие се исто така отпорни на лизгање, на влажни и суви површини и се ригорозно тестирани од кинење.

• Материјал - школка: 100% природна гума
Материјал - постава: 100% полиестер
Водоотпорни
Високо вратило
Тестирано за отпорност на лизгање на влажна и сува површина, осигурувајќи се дека вашето дете добро се држи
Тестирани за виткање на ѓонот за да се гарантира, табаните не се делат
• Достојни на големината
Ве молиме проверете го водичот за големина тука за да бидете сигурни дека сте ја одбрале вистинската големина
За преодно носење, додадете дополнителен волнен ѓон за да создадете топлина и да ја подобрите удобноста
Чувајте ги чизмите за дожд на темно место подалеку од директна сончева светлина

Materials

Dimensions

Care information