Skip to product information
1 of 2

mushie

Марама за носење - Румена

Regular price ден 3,750.00 MKD
Regular price Sale price ден 3,750.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Меката бебешка марама на Mushie направена од органски памук го промовира поврзувањето помеѓу детето и неговата мајка. Ќе ги одржува малечките смирени додека се во вас, а е сосема безбеден за употреба. Универзалното вклопување создава прилагодено искуство за родителите да уживаат во здравствените придобивки и удобноста на носењето на бебето.
Обвивката е изработена од материјал кој дише а и издржува, и брзо ќе стане секојдневна рутинска работа што ќе ја сакаат и родителите и малите. Има вграден џеб за складирање на предмети и лесно се носи во движење.


Детали од Mushie марамата:
Дизајниран за бебиња од 3,5-15 кг (одговара на повеќето бебиња)
Материјал: 95% органски памук, 5% еластин
Големина: 5,4 m x 45 cm (Д x Ш) – Џеб: 28 cm x 29 cm (В x Ш)
Во согласност со CPSIA


Инструкции за нега на Mushie Baby Wrap:
Машинско перење во ладна вода при нормален циклус, 30 степени
Не белејте, пеглајте или суво чистење
Се суши на тивок оган
Измијте пред употреба

Materials

Dimensions

Care information