mushie

Марама за носење - Зелена

Sale price Price ден 3,700.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Меката бебешка марама на Mushie направена од органски памук го промовира поврзувањето помеѓу детето и неговата мајка. Ќе ги одржува малечките смирени додека се во вас, а е сосема безбеден за употреба. Универзалното вклопување создава прилагодено искуство за родителите да уживаат во здравствените придобивки и удобноста на носењето на бебето.
Обвивката е изработена од материјал кој дише а и издржува, и брзо ќе стане секојдневна рутинска работа што ќе ја сакаат и родителите и малите. Има вграден џеб за складирање на предмети и лесно се носи во движење.


Детали од Mushie марамата:
Дизајниран за бебиња од 3,5-15 кг (одговара на повеќето бебиња)
Материјал: 95% органски памук, 5% еластин
Големина: 5,4 m x 45 cm (Д x Ш) – Џеб: 28 cm x 29 cm (В x Ш)
Во согласност со CPSIA


Инструкции за нега на Mushie Baby Wrap:
Машинско перење во ладна вода при нормален циклус, 30 степени
Не белејте, пеглајте или суво чистење
Се суши на тивок оган
Измијте пред употреба