Skip to product information
1 of 1

gamarde

Gamarde Линимент - 400 ml

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Состав:

Aqua (Water), Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, pentylene glycol, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, Gamarde aqua (Gamarde Water), Olea europaea (Olive) fruit oil*, calcium hydroxide.

*состоки од органско потекло


100% од состојките се од природно потекло

20% од состојките се органско потеклоОПИС

Хипоалерген, дерматолошки тестиран производ без мирис и алкохол, специјално дизајниран за секојдневна нега на кожата на децата и бебињата. Се користи уште од првиот ден на раѓање на бебето. Ова благо млеко за обновување на липидите, збогатено со органско маслиново масло, ја штити и смирува кожата, спречува појава на осип на пеленската регија на бебето и длабоко ја негува кожата/


СОВЕТИ ЗА УПОТРЕБА:

Се нанесува на чиста и сува кожа и не се измива. Неопходно е добро да се протресе пред употреба. Погодно за употреба од првиот ден на раѓањето на бебето. Не го користете на иритирана кожа.


НАМЕНА:

Линиментот претставува млеко богато со органско маслиново масло кое се користи за нега на бебешката кожа, уште од самото раѓање.


Се препорачува да се земе и на самото пораѓање затоа што е совршено за нега на нежната бебешка кожа, а особено на пеленската регија од урина и првата столица - мекониум.


Линиментот е базиран на органско сончогледово и маслиново масло, како и Гамарде термалната вода кои се особено благодетни за нега на кожата.


Наменет е за нега кожата кај бебињата и децата. Го одржува балансот на липидите на деликатната кожа на бебето, зајакнувајќи ја неговата природна заштитна функција. Благодарение на уникатниот состав базиран на липиди, органско маслиново и органско сончогледово масло, спречува појава на црвенило и иритации дури и на најосетливата кожа.


Линиментот доаѓа во големо пакување од 400ml и можат да го користат сите членови во домот, а особено за:

  • чистење на бебешката кожа - се нанесува на памук и со него се пребришува кожата
  • нега на бебешката кожа - како млеко за тело
  • нега и спречување на осип на пеленска регија
  • отстранување на теменица на главата на бебето
  • за нега на сува и кожа склона кон егзема и атопичен дерматит кај деца и возрасни
  • за жени за вадење шминка

Materials

Dimensions

Care information