Skip to product information
1 of 3

kidsandco.mk

Ленен ромпер

Regular price ден 1,500.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,500.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size
Color

PRE ORDER ИЗВЕСТУВАЊЕ
Овој ромпер не е достапен веднаш за испорака. 
Изберете ја бојата и големина, и истиот веднаш ќе биде додадена на нашата листа за изработка. Вашиот ромпер ќе биде изработен најдоцна до 15-ти Јули и ќе ви биде испратено.

Секој ромпер се изработува рачно, и однапред ве молиме за разбирање. 

Овој ленен ромпер наменето за деца е рачно изработено од 100% лен. 

Рачно изработените производи се не само прекрасни во изгледот, туку исто така се посебно издржливи. Изработени со внимателност, секој детаљ на производот се изработува со висок степен на прецизност, осигурувајќи години на удобност. Веруваме дека рачно изработените креации нудат врвен квалитет.

Материјал: 100% лен.

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

Materials

Dimensions

Care information