Skip to product information
1 of 3

kidsandco.mk

Ленено фустанче со карнери

Regular price ден 1,500.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,500.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size
Color

PRE ORDER ИЗВЕСТУВАЊЕ
Ова фустанче  не е достапен веднаш за испорака. 
Изберете ја бојата и големина, и истото веднаш ќе биде додадена на нашата листа за изработка. Вашето фустанче ќе биде изработено најдоцна до 15-ти Јули и ќе ви биде испратено.

Секое од нашите фустанчиња се изработува рачно, и однапред ве молиме за разбирање. 

Овоа ленено фустанче наменето за деца е рачно изработено од 100% лен. 

Рачно изработените фустани се не само прекрасни во изгледот, туку исто така се посебно издржливи. Изработени со внимателност, секој детаљ на фустанот се изработува со висок степен на прецизност, осигурувајќи години на удобност. Веруваме дека рачно изработените креации нудат врвен квалитет.

Материјал: 100% лен.

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

Materials

Dimensions

Care information