Skip to product information
1 of 4

mushie

Кутија со форми

Regular price ден 1,850.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,850.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.


Нашата кутија за сортирање форми е направена во Данска и ја поставува основата за високо ангажирана игра со бескрајни можности за практично учење. Одликувајќи се со 12 форми во меки бои, децата ќе ги прошират своите фини моторни вештини додека ги усогласуваат формите со нивните спарени исечоци.

Детали
Се препорачува за возраст над 10 месеци
100% без БПА, ПВЦ и фталати
Кутијата за сортирање форми е со димензии 5,6 x 5,6 x 5,6" (14,2 x 14,2 cm)
Формите се високи 1,37 инчи (3,49 см)
Произведено во Данска


Грижа
За чистење, измијте се со топла вода со сапуница и оставете да се исуши на воздух.

Materials

Dimensions

Care information