Skip to product information
1 of 2

mushie

Кутија за храна - Ветар (со вклучен прибор)

Regular price ден 1,700.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,700.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Кутијата за храна на Mushiе совршена за вашите броци во движење. Преградите ќе ги одвои различните видови на храна и ќе ја складира безбедно се до оброкот со вградените прегради и цврсто затворениот капак.
Во кутијата ќе најдете вилушка и лажица за да му помогнете на детето при јадењето.


Детали за кутијата за ручек Mushie:
Материјал: пластика без BPA
Погоден за сите возрасти
Вкл. прибор (вилушка и лажица)
Со разделник за одвојување на храната
Со затворање за заклучување јазичиња
Може да се мие во машина за садови и да се затоплува во микробранова печка
Мерења на контејнер: 5,79 x 7,32" (147 x 186 mm)
Капацитет: 16,9 oz (500 ml) | Голем дел: 12,2 oz (360 ml) | Мали делови: 5,5 oz (160 ml)
Произведено во Данска
Инструкции за предупредување за кутијата за ужина на Mushie:

Потребен е надзор од возрасни додека производот е во употреба. Бебињата и децата не треба да се оставаат сами со какви било производи за хранење во секое време. Секогаш проверувајте ја температурата на храната пред да ја послужите. Кога се загрева во микробранова печка, проветрете го капакот за да избегнете зголемување на притисокот

Materials

Dimensions

Care information