Skip to product information
1 of 1

mushie

Кула за редење - Рустична

Regular price ден 1,100.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,100.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Сет од 7 прстени за редење.

За производот:
Направени од 100% нетоксична пластика без БПА и фталат, овие прекрасни прстени за редење се забавни и привлечни за вашето бебе. Редењето и фаќањето на парчињата им помага да ги развијат своите организациски и моторни вештини.

Каприциозниот дизајн и софистицираните бои ги прават овие прстени за редење стилски додаток во вашиот дом.

Играчките за редење помагаат да се развијат и телото и мозокот почнувајќи од околу шест месеци. Помага во подобрување на фината моторика.
Основните вештини научени од редење играчки стануваат основа за покомплексни задачи како употреба на инструмент за пишување.
Играчките за редење исто така им помагаат на децата да научат јазични вештини.
Дизајниран и произведен во Данска.

Materials

Dimensions

Care information