Skip to product information
1 of 2

kidsandco.mk

Крем ленени бермуди

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Овие бермуди се рачно изработен од 100% лен. 

Изработени во доста лабав стил, имаат еластичен појас, џебови, копчиња како детали и завиени ногавици.

Материјал: 100% лен

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

Materials

Dimensions

Care information