Skip to product information
1 of 1

gamarde

Gamarde Крема за пеленска регија - 100 ml

Regular price ден 830.00 MKD
Regular price Sale price ден 830.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Состав:

Aqua (Water), Brassica campestris (Rapeseed) seed oil*, zinc oxide, polyglyceryl-3 polyricinoleate, Cera alba* (Beeswax), pentylene glycol, Argania spinosa kernel oil*, Gamarde aqua (Gamarde Water), tocopherol, Calendula officinalis flower extract*, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, Glycerin, sodium levulinate, sodium anisate.

*состоки од органско потекло


100% од состојките се од природно потекло

29% од состојките се органско потеклоОПИС

Хипоалерген, дерматолошки тестиран производ, без мирис, погоден за користење од раѓање. На база на цинк оксид, којшто овозможува најефикасна заштита од влага и иритации на пеленската регија.


СОВЕТИ ЗА УПОТРЕБА:

Се нанесува по потреба на чиста и добро исушена кожа во тенок слој. По потреба се нанесува неколку пати додека не се смират црвенилото и иритацијата. Избегнувајте контакт со очи. Погодна за користење при секое менување пелена.


НАМЕНА:

Наменета да спречи појава на црвенило и иритација. Ја штити кожата на задникот на бебето и го смирува веќе ослабениот и иритираниот епидермис. Збогатена со органско масло од репка, арган, шеа путер, глицерин, Гамарде термална вода и висок процент на цинк оксид, совршена за нега на нежната кожа на пеленската регија на бебето. 


Гамарде кремата за пеленска регија изобилува со висок процент на органски цинк оксид и други сурфектанти кои ја негуваат нежната кожа на бебето и спречуваат појава на осип.

Materials

Dimensions

Care information