Skip to product information
1 of 1

gamarde

Gamarde Крема за возрасни со заштитен фактор 50 - 100 ml

Regular price ден 1,900.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Состав:

Caprylic/capric triglyceride, zinc oxide [non-nano], dicaprylyl carbonate, Sesamum indicum (Sesame) seed oil*, cocoglycerides, titanium dioxide [non-nano], Simmondsia chinensis (Jojoba) seed oil*, sorbitan olivate, glyceryl isostearate, cetearyl alcohol, polyhydroxystearic acid, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, glyceryl undecylenate, Argania spinosa kernel oil*, tocopherol, hydrogenated castor oil, alumina, stearic acid, cetearyl glucoside. *ingrédient d’origine Biologique*Состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

11% се производи од органско производствоСертифицирана биоразградлива формула

Механички/физички филтри за заштита од сончевите зраци кои не се во нано-форма што значи дека не штетат на околината и морињата

Без хемиски филтри

Биоразградливо пакување

COSMEBIO сертификат

Без конзерванси

Вегански и не е тестиран на животни

Лесно се нанесува и не остава бели трагиОпис:

Заштитната крема за сончање со фактор 50 обезбедува заштита од сончевите зраци и е наменета за сите типови на кожа. Овој производ се базира на 100% минерални филтри кои не се во нано форма и не содржи хемиски филтри. Кремот има течна и транспарентна текстура и не остава бели траги при нанесување.


Совети за употреба:

Протресете ја кремата пред употреба. Нанесете обилно на лицето и телото. Реаплицирајте често, особено откако ќе излезете од вода. 


Избегнувајте прекумерно изложување на сонце, особено во периодот помеѓу 12:00 и 16:00 часот. Не обезбедува 100% заштита. Прекумерното изложување на сонце е штетно за здравјето. Поради присуството на цинк оксид во неговиот состав, кој во некои случаи може да ја исуши кожата, нанесете хидратантно млеко за тело по изложувањето на сонце. Лесен за употреба и транспорт благодарение на PE цевката (77% растително потекло).


Намена:

Производот е наменет за заштита од сончевите UVA и UVB зраци и е за сите типови кожа.


Фотографија: https://www.gamarde.fr/product/fluide-solaire-spf50-haute-protection-tube-pompe-100-ml/ 

Materials

Dimensions

Care information