Skip to product information
1 of 1

gamarde

Gamarde Крема за атопична кожа - 40 ml

Regular price ден 950.00 MKD
Regular price Sale price ден 950.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Состав:

Aqua (Water), Olive oil decyl esters, Gamarde aqua (Gamarde Water), caprylic/capric triglyceride, C10-18 triglycerides, glyceryl stearate citrate, sucrose stearate, polyglyceryl-4 cocoate, pentylene glycol, microcrystalline cellulose, Butyrospremum parkii (Shea) butter*, Tapioca strach*, Aloe barbadensis leaf extract*, cellulose gum, cetyl alcohol, squalene, sodium ricinoleate, tocopherol, phenethyl alcohol, xanthan gum, citric acid.

*состоки од органско потекло


100% од состојките се од природно потеклоОПИС

Хипоалерген, дерматолошки тестиран производ кој ја смирува деликатната кожа и го отстранува чувството на чешање, непријатно затегнатост и сувост. Ја храни и се грижи за деликатната кожа на бебето, зајакнувајќи ја нејзината природна заштитна функција.


СОВЕТИ ЗА УПОТРЕБА:

Нанесете мала количина од производот на чиста и добро исушена кожа на лицето или телото, на места каде што има знаци на сувост или егзема. Избегнувајте контакт со очи.


НАМЕНА:

Гамарде кремот за атопична кожа е наменет за бебиња од првиот ден на раѓање и мали деца чија кожа е подложна на атопичен дерматитис и егзема. 


Оваа органска крема на база на маслиново масло, алое, шеа путер, омекнувачки сквален од растително потекло, но исто така и термалната вода Гамарде која е особено корисна и лековита за хранење и хидратација на бебешката кожа.


Кремата го смирува чешањето, ја храни кожата, и и ја дава потребната влажност за да се обнови хидролипидниот слој и да го држи под контрола секој надворешен проблем.

Materials

Dimensions

Care information