Skip to product information
1 of 3

liewood

Кали сет за бебиња - Натур микс

Regular price ден 2,600.00 MKD
Regular price Sale price ден 2,600.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Сетот за бебиња Кали вклучува се што му е потребно на вашето бебе за време на оброкот. Со сад, шолја и лажица е совршен за појадок, ручек и вечера.

Материјал - сад: 100% силикон
Материјал - чаша: 100% силикон
Материјал - лажица - надворешен: 100% силикон
Материјал - лажица - внатрешен: 100% најлон
Сетот вклучува: чаша со цевка, чинија и лажица. Чинијата е со лепливо дно. 
Издржлив, мек и долготраен материјал
Лесни
Може да се мие во машина за садови
Димензии: Чаша: Дијаметар (cm) 11,5. Чаша: Висина (cm) 9,5. Чаша (ml): Капацитет 140. Цевка: Висина 14. Сламка: Дијаметар 1. Лажица: Висина 2.5. Лажица: Ширина 4,5. Лажица: Должина 12,5. Сад: Длабочина 16. Сад: Висина 5,3

Состав на материјал
100% силикон

Силиконски својства
• Без штетни хемикалии како фталати
• Безбеден контакт со храна:
• Хипоалергично
• Мека, не се крши ако падне
• Стабилна температура кога е во контакт со топла и ладна содржина
• Лесно се чисти

Materials

Dimensions

Care information