Skip to product information
1 of 2

liewood

Сет за јадење - Еван - Зајче розев микс (4 производи)

Regular price ден 1,800.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Сетот Еван се состои од две длабоки силиконски чинии и две силиконски лажици дизајнирани за безбеден и забавен оброк. Силиконските лажици Лива се совршени за малите рачиња и одлични за бебиња кои почнуваат самостојно да се хранат. 
 
ЗА ПРОИЗВОДОТ 
• Материјал: 100% силикон 
• Лесен за малите раце 
• Долготраен 
• Може да се мие во машина за садови 
• Пакување од 4 производи 
 
ДЕТАЛИ 
Димензии: 

Чинија: Дијаметар: 11,5 цм. В: 4,5 цм. Д: 12 цм 

Лажица: В: 2,5 цм Ш: 4,5 цм Д: 14 цм 

Состав на материјал 
100% силикон 
 
Силиконски својства 
• Без штетни хемикалии како фталати 
• Безбеден за контакт со храна 
• Хипоалерген 
• Стабилна температура кога е во контакт со топла и ладна содржина 
• Лесно се чисти 
 
Материјални сертификати и тестови 
• LFGB тестирано: тестирано според регулативите на ЕУ 1935/2004. 
Тестирањето е безбедносен услов со кој се гарантира дека материјалот не го загрозува здравјето на луѓето или не ја менува самата храна. 
 
Земја на производство 
Кина 
 
НЕГА 
Може да се мие во машина за садови до 65C 
Безбедно за во рерна 
Безбедно за во микробранова печка 
Безбедно за во замрзнувач до -20C 
Погоден за содржина до 230C 
Не го ставајте на грејна плоча 
Пред употреба се мие во машина за миење садови или рачно со топла вода со сапуница 
Безбеден за контакт со храна 

Materials

Dimensions

Care information