Skip to product information
1 of 1

gamarde

Gamarde Гел за бањање - 400 ml

Regular price ден 1,150.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,150.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Состав:

Aqua (Water), Aloe barbadensis leaf extract*, cocamidopropyl betaine, sodium cocoyl glutamate, parfum (Fragrance), decyl glucoside, pentylene glycol, glycerin, xanthan gum, Gamarde aqua (Gamarde Water), citric acid, arginine.

*состоки од органско потекло


100% од состојките се од природно потекло

11% од состојките се органско потекло


ОПИС

Хипоалерген, дерматолошки тестиран гел, погоден за бањање на бебиња уште од првиот ден на раѓањето. Одличен за користење и за поголеми деца и возрасни со осетлива кожа. Со нежен природен мирис и текстура, не ги иритира очите. Ја прави косата мека и свиленкаста, а кожата мазна и нежна. Не содржи сапун.


СОВЕТИ ЗА УПОТРЕБА:

Мала количина од производот се нанесува на влажна коса и тело. Лесно се мие без да остави леплива и лизгава трага на кожата. Ја остава кожата хидрирана. Не ги иритира очите.


НАМЕНА:

Хипоалерген, дерматолошки тестиран, погоден за бањање на бебиња уште од првиот ден на раѓањето. Со нежен природен мирис и текстура, не ги иритира очите. Ја прави косата мека и свиленкаста, а кожата мазна и нежна.

Збогатен со органско арганово масло и органска алое вера за совршено да ја хидрира бебешката кожа.Materials

Dimensions

Care information