Skip to product information
1 of 1

liewood

Варен шише - Сафари микс

Regular price ден 1,550.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,550.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Шише за вода со квадратен облик

Шишето Варен е направено од силикон, што го прави шишето совршено за држењеод страна на мали раце. Достапен во различни бои и дизајни, квадратната форма го спречува тркалањето доколку падне.

ЗА ПРОИЗВОДОТ
• Материјал - шише: 100% силикон
• Материјал - капак: Полипропилен
• Совршен за држење со мали раце
• Нераскинлив
• Без протекување
• Достапен со спортски капак со рачка и лесно може да се закачи за торба или количка
• Капацитет 350 ml.

ДЕТАЛИ
Димензии: В: (со спортски капак) 18 cm x Ш: 6 cm x L: 6 cm x V: 350 ml

Состав на материјал
100% силикон

Силиконски својства
• Без штетни хемикалии како фталати
• Безбеден контакт со храна:
• Хипоалергично
• Мек, не се крши ако падне
• Стабилна температура кога е во контакт со топла и ладна содржина
• Лесно се чисти

Материјални сертификати и тестови
• LFGB тестирано: тестирано според регулативите на ЕУ 1935/2004.
Тестирањето е безбедносен услов со кој се гарантира дека материјалот не го загрозува здравјето на луѓето или не ја менува самата храна.

Земја на производство
Кина

НЕГА
Може да се мие во машина за садови до 65 степени
Не го користете во рерна
Не го користете во микробранова печка
Не го користете во замрзнувач
Не го користете на грејна плоча
Пред употреба се мие во машина за миење садови или топла вода со сапуница
Безбеден контакт со храна

Materials

Dimensions

Care information