Skip to product information
1 of 1

kidsandco.mk

Памучен сет од блузичка и бермуди - Бело зелени риги

Regular price ден 1,800.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,800.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Овој прекрасен сет од блузичка и бермуди е рачно изработен од 100% памук. 

Изработен во романтичен бохо стил, со карнери на ракавите и едноставно здолниште. Ленес и пријатен за носење.

Материјал: 100% памук.

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

 

Materials

Dimensions

Care information