Skip to product information
1 of 1

kidsandco.mk

Бели сомотски панталони

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Овие панталони се рачно изработен од 100% памучен сомот. Природен материјал.

Изработени во доста лабав стил, имаат еластичен појас, џебови, копчиња како детали и долги ногавици.

Материјал: памучен сомот

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

Materials

Dimensions

Care information