Skip to product information
1 of 1

kidsandco.mk

Бела сомотска кошула со долги ракави

Regular price ден 1,200.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,200.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Оваа коула со кратки ракави е рачно изработена од 100% памучен сомот. Природен материјал.

Изработени во доста лабав стил, има кружен отвор и во предниот дел се затвора со копчиња.

Материјал: памучен сомот

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

 

Материјал: 100% лен 

Materials

Dimensions

Care information