Skip to product information
1 of 1

gamarde

Бебешка крема со заштитен фактор 50 - 100 ml

Regular price ден 1,900.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Состав:

Caprylic/capric triglyceride, zinc oxide [non-nano], dicaprylyl carbonate, Sesamum indicum (Sesame) seed oil*, cocoglycerides, titanium dioxide [non-nano], Simmondsia chinensis (Jojoba) seed oil*, sorbitan olivate, glyceryl isostearate, cetearyl alcohol, polyhydroxystearic acid, Butyrospermum parkii (Shea) butter*, glyceryl undecylenate, Argania spinosa kernel oil*, tocopherol, hydrogenated castor oil, stearic acid, cetearyl glucoside, alumina. *ingrédient d’origine Biologique.

 

*Состојки од органско потекло

100% од состојките се од природно потекло

12% се производи од органско производство

 

  • Сертифицирана биоразградлива формула
  • Механички/физички филтри за заштита од сончевите зраци кои не се во нано-форма што значи дека не штетат на околината и морињата
  • Без хемиски филтри
  • Биоразградливо пакување
  • COSMEBIO сертификат
  • Без конзерванси
  • Вегански и не е тестиран на животни
  • Без парфеми и есенцијални масла
  • Лесно се нанесува и не остава бели траги

Опис:

Дерматолошки тестирана. Хипоалергена и некомедогена. 100% минерални филтри (цинк оксид и титаниум диоксид) кои не се во нано форма. Без хемиски филтри, без мирис. Обезбедува висока заштита на кожата на лицето и телото на бебињата и децата. Лесно се нанесува дури и на влажна кожа. Не остава бели траги.

 

Совети за употреба:

Протресете ја кремата пред употреба. Нанесете обилно на лицето и телото. Реаплицирајте често, особено откако ќе излезете од вода. Не обезбедува 100% заштита.

Децата под 3 години не ги изложувајте на сонце и избегнувајте го периодот помеѓу 12:00 и 16:00 часот. Прекумерното изложување на сонце е штетно за здравјето. Поради присуството на цинк оксид во неговиот состав, кој во некои случаи може да ја исуши кожата, нанесете хидратантно млеко за тело по изложувањето на сонце. Лесен за употреба и транспорт благодарение на PE цевката (77% растително потекло).

 

Направена под дерматолошки надзор, ги содржи најдобрите состојки за најголема заштита од сончевите зраци.

 

Содржи само природни, минерални филтри кои не се во нано форма, не содржи хемиски филтри, збогатена со масло од арган, јојоба, сусам и шеа путер од органско потекло.

 

Лесно се размачкува и остава одличен финиш. Не ги затвара порите, совршена е за најчувствителна кожа.

Направена во Франција и е наградена со Cosmebio сертификатот за органска козметика.

Materials

Dimensions

Care information