kidsandco.mk

Winnie the Pooh: A Present from Pooh - книга на англиски јазик

Sale price Price ден 900.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.
Кога Пу и неговите пријатели одлучуваат да подарат домашни подароци за Божиќ, секој од нив почнува да ги прави и пече своите специјални подароци. Но, дали Пу ќе може да размислува за совршен подарок? Оваа расположена приказна со прекрасни илустрации полни со празнични допири ќе ги поттикне читателите да размислуваат за сопствените божиќни традиции. Неговата големина на сликовница и сјајна корица со фолија го прават одличен подарок и е прекрасна приказна за споделување со децата од сите возрасти во студените зимски месеци.

Автор: Farshore
Издавач: Egmont Children's Books
Формат: мек
Датум на објавување: 09.02.2021
ISBN: 9780755501229
Илустрирано: илустрирано
Страници: 32
Димензии: 230х250мм