Skip to product information
1 of 10

kidsandco.mk

SoftDream 6 во 1

Regular price ден 40,000.00 MKD
Regular price Sale price ден 40,000.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Color
ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕН И ДУШЕКОТ

Мултифункционалното, растечко креветче SoftDream 6во1 е совршен избор за собата на вашето бебе. Рачно изработено во Европа со многу љубов од природни и висококвалитетни материјали со одржливо одгледување.

Ова креветче нуди голема, навалена површина за лежење уште од самиот почеток. Надворешни димензии од 74 x 143 цм, може да се користи до 5 години, дури и во основната верзија.

Уникатниот дизајн SoftDream 6во1 ™ ги комбинира безбедноста и удобноста.
Мекиот текстилен грб нуди удобност и дополнителна заштита за вашето малечко. Капаците што се отстрануваат се перат и се достапни во различни одлични бои.

SOFTDREAM 6во1 ™ Е ПОВЕЌЕ ОД САМО КРЕВЕТ
SoftDream 6во1 ™ исто така ви нуди функција на дополнителен кревет. Вашето бебе може да биде во непосредна близина на родителите за време на спиењето. Така, по доењето, можете лесно и удобно да го поставите вашето бебе на своето безбедно место за спиење и да уживате во ноќите заедно.

Со одделно достапното нишало за нишање, лулањето може да се имитира како во прегратките на родителите. Така, вашето бебе може да спие избалансирано и здраво. Нишалото замавнување може дури и да се користи во комбинација со тркалца. Сопирачката се заклучува на место, гарантирајќи максимална безбедност.

Со комплетот тркала, бебешкото креветче може да се помести во секое време и да стои безбедно.

ЕДИНСТВЕНА ИНВЕСТИЦИЈА Е БЛАГОДАРАМ НА НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ
Со SoftDream 6во1 вие не заштедувате само пари, туку и време. Можете да го комбинирате вашето мултифункционално бебешко креветче со многу варијанти на мебел поединечно и затоа се идеално опремени во следните 10 години.

Креветот е направен од природни и апсолутно безбедни материјали (бука, бреза и МДФ) и завршен со боја отпорна на плунка, сертифицирана и погодна за деца боја на база на вода. Сите безбедносни релевантни DIN стандарди на ЕУ се почитуваат 100% за време на производството.

ДУШЕКОТ
Изработена од висококвалитетна ладна пена, вашето бебе има ефект на ослободување од притисокот, така што се гарантира мирен, удобен сон.
Со секое купено креветче добивате гаранција од 2 години.

Materials

Dimensions

Care information