Skip to product information
1 of 1

books

I Love You More Than Christmas - книга на англиски јазик

Regular price ден 700.00 MKD
Regular price Sale price ден 700.00 MKD
Sale Sold out
Tax included.
Од Тим Ворнс, најпродаваниот илустратор на „Те сакам до месечината и назад“, „Големиот грабеж на сирење и опасно“, доаѓа оваа чудесна празнична прослава на љубовта, пријателите и семејството на Божиќ. Со прекрасни ликови од мечки и зимски илустрации, ова е совршен подарок за најмалите и специјална книга за читање заедно во пресрет на Божиќ.

Ѕвона од санки и ирваси, и Дедо Мраз исто така. Но, она што го сакам повеќе од Божиќ е-„„Ти!“.

Толку е магично. Тоа е толку топло. Тоа е толку прекрасно! Дали може да има нешто на светот што сите тие го сакаат повеќе?

Формат: Книга со тврд повез 28 страници
Издавач: Малиот тигар Прес група
Отпечаток: Мал тигар прес
Објавено: 13 октомври 2022 година
Класификации: Возраст за камата: од 3+ години, Божиќ, Бебешки книги
Читателство: Деца / Малолетни
Тежина: 250 g
Димензии: 162 x 169 x 15 (мм)
Паб. Земја: Обединето Кралство

Materials

Dimensions

Care information