kidsandco.mk

FRIGG Класик цуцла латекс - Кроасан

Sale price Price ден 400.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Линијата на FRIGG цуцлите изработени од природен латекс е осмислена за удобност на вашето бебе. Надворешната кривина ја штити цуцлата од нивната деликатна кожа, додека надворешните карактеристики, како што се воздушни дупки и заштитна рачка обезбедуваат вашето бебе да остане безбедно. Достапни во низа нежни бои, цуцлите FRIGG се прекрасен додаток во вашата колекција најважни производи за бебиња.

Детали
Брадавицата на цуцлата е изработена од 100% природен гумен латекс.
100% без БПА, ПВЦ и фталати.
Дизајнирано и произведено во Данска.


Грижа
Секогаш стерилизирајте ја секоја цуцла пред употреба со миење со топла вода и оставете ја да се исуши. Од хигиенски причини, препорачуваме да ја отфрлите цуцлата најдоцна по 3-4 месеци.