Skip to product information
1 of 1

books

Father Christmas - книга на агнлиски јазик

Regular price ден 900.00 MKD
Regular price Sale price ден 900.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Мало издание совршено за новогодишен подарок. Со тврд повез, класичната приказна од Рејмонд Бригс за Дедо Мраз кој мрзеливо оди на својата работа. Дедо Мраз е омилен на децата уште од неговото оригинално објавување во 1973 година - ги насмеа децата со алтернативен став на веселиот Дедо Мраз. Ова помало издание е лесен подарок за под секоја елка. Рејмонд Бригс има продадено над 8,5 милиони примероци во текот на неговата кариера, освојувајќи многу награди, вклучувајќи ги и Детската книга на годината, Медалот Кејт Гринавеј и Животно дело Booktrust.

Автор: Briggs, Raymond
Издавач: Пингвин Пафин
Формат: Тврд повез
Датум на објавување: 10.08.2018
ISBN: 9780241351536
Илустрирано: колор илус
Страници: 32
Димензии: 171x139mm

Materials

Dimensions

Care information