Skip to product information
1 of 1

storybox

Baby Touch: Fairy Tales

Regular price ден 640.00 MKD
Regular price Sale price ден 640.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Поздравете ги вашите омилени ликови од бајките од Пепелашка до Црвенкапа! Со текстурирани фластери за допир, чувство и истражување, оваа светла и цврста книга на табли со јазичиња што може да се фатат ќе ги ангажира малите деца од раѓање па нагоре. Боите со висок контраст и допирите и чувствата ги стимулираат сетилата на бебето, истовремено поттикнувајќи ја интеракцијата и играта. Совршена книга со први зборови за сите бебиња и мали деца. Оваа книга за допир и чувство: Го поттикнува сетилниот развој Ги зајакнува моторните вештини Се препорачува за деца на возраст од 0+

Materials

Dimensions

Care information