bibs

BIBS цуцли - Ванила и праска

Sale price Price ден 600.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.
При изборот на цуцла, навистина е важно материјалот да е погоден за чувствителна кожа на бебиња. Затоа, барањата за цуцли се особено важни. Она што е исто така многу важно е нивната безбедност. BIBS цуцлите се ослободени од штетни состојки, нивната форма е доста лесна за упортеба, и се разбира лесно се одржливи.

Светски познатите цуцли BIBS, со карактеристичен тркалезен штит и апсорбирачки дел во облик на цреша, им даваат на децата удобност и безбедност скоро 50 години.

Вшмукалниот дел е изработен од 100% природна гума. Природната гума е свиленкаста, мека и флексибилна и му дава на бебето природно чувство на цицање. Заоблениот, лесен штит се соочува далеку од лицето на детето. Ова обезбедува снабдување со воздух на чувствителната кожа во пределот на устата и ја намалува иритацијата.

Добивате 2 цуцли во убава амбалажа, што исто така може да биде одличен подарок.