Skip to product information
1 of 1

bibs

BIBS Стаклено шише 110мл - Румено

Regular price ден 1,250.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,250.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Стакленото шише за бебиња е најважното за вашето бебе и мало дете. Асортиманот на шишиња доаѓа во различни бои за да ги имате заедно со другите неопходни работи за вашето бебе.


Стаклото е апсолутно најчистиот материјал и за храна и за пијалоци.
Типот на стакло е боросиликатно стакло отпорно на температура од прва класа, шишето издржува замрзнување, одмрзнување во врела вода, микробранова печка и чистење во машина за миење садови.
Брадавицата е специјално развиена за да одговара на брадавицата од BIBS цуцлата која ја промовира вистинската техника на цицање за успешно доење.
Брадавицата е произведена од мека природна гума латекс и дизајнирана со вентил против колика/грчеви.
Брадавиците се достапни и со бавен и со среден проток.

Препорачуваме да ја менувате брадавицата на секои 4-6 недели.
Се одликува со мерења на ml и oz.

Materials

Dimensions

Care information