liewood

Фалк шише за вода/термос 350 мл - Зајдисонце микс

Sale price Price ден 1,750.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.
Направено од најквалитетниот челик на пазарот – 18/8 премиум челик, шишето за вода Фалк има термичка функција и ги одржува течностите и топли и ладни.

ЗА ПРОИЗВОДОТ
• Материјал: Нерѓосувачки челик
• Ги одржува течностите ладни до 24 часа
• Ги одржува течностите топли до 12 часа
• Нераскинлив
• Без истекување
• Достапен со спортски капак
• Совршен за држење со мали раце
• Капацитет: 350 ml.

ДЕТАЛИ
Димензии: Дијаметар: 6,4 cm. Висина: 19,5 см. Должина на слама: 16,3 см. Капацитет: 350 ml

Состав на материјал
100% силикон

Силиконски својства
• Без штетни хемикалии како фталати
• Безбеден контакт со храна:
• Хипоалергично
• Мек, не се крши ако падне
• Стабилна температура кога е во контакт со топла и ладна содржина
• Лесно се чисти

Материјални сертификати и тестови
• LFGB тестирано: тестирано според регулативите на ЕУ 1935/2004.
Тестирањето е безбедносен услов со кој се гарантира дека материјалот не го загрозува здравјето на луѓето или не ја менува самата храна.

Земја на производство
Кина

НЕГА
Не го користете во машина за садови
Не го користете во рерна
Не го користете во микробранова печка
Не го користете во замрзнувач
Не го користете на грејна плоча
Пред употреба се измие со топла вода и со сапуница
Безбеден контакт со храна