Skip to product information
1 of 2

kidsandco.mk

Пепито ленени гаќи

Regular price ден 700.00 MKD
Regular price Sale price ден 700.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Size

Овие гаќи со набори се рачно изработени од 100% лен. 

Изработен во романтичен бохо стил, со набори и еластичен појас. 

Материјал: 100% лен

Димензии:

3-6 месеци (68 цм)
6-9 месеци (74 цм)
9-12 месеци (80 цм)
12-18 месеци (86 цм)
18-24 месеци (92 цм)
2-3 години (98 цм)
3-4 години (104 цм)
4-5 години (110 цм)

Упатство за перење: ладно перење на 30 степени

Materials

Dimensions

Care information