Skip to product information
1 of 2

mushie

Муслин чаршаф за креветче - Есен жолта

Regular price ден 1,500.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,500.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Направен од 100% памук, нашиот пријатен, екстра мек чаршаф за креветче изработен од муслин, совршен за нежната кожа на бебето.
Муслин материјалот овозможува кожата на вашето бебе да дише додека го одржува бебето топло. Овој чаршав за креветчето има целосно еластични агли и овозможува лесно отстранување, како и совршено вклопување по миењето. Измијте и исушете го пред употреба.


Одговара на креветчето со стандардна големина: 71cm x 132cm.
22 см длабоки џебови за пријатно вклопување на душекот.

Materials

Dimensions

Care information