mushie

Муслин прекркивка од органски памук - Леопард

Sale price Price ден 1,300.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.
Направено од 100% органски памук, нашата пријатна и екстра мека муслин прекркивка е претходно измиена за заради нежната кожа на бебето. Муслинот е прекривка која што дише додека го одржува вашето бебе топло.

Нашите муслини за бебиња се идеални за преповивање, доење или како прекркивка на вашето бебе. Останува мека после секое миење. Измијте го на ладно миење на 30 степени, на деликатно и ниски вртежи.

Големина: 120см x 120см