Skip to product information
1 of 4

liewood

Манфред калапи за сладолед - Лила микс

Regular price ден 2,000.00 MKD
Regular price Sale price ден 2,000.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Силиконски калапи за сладолед

Загарантирано омилено време на децата им е летото, а со овие калапи за сладолед ви овозможуваме да правите сладоледи во облик на слатки животни или кул диносауруси. Ледените стапчиња се направени од биоразградлив PLA.
Овие силиконски калапи се за повеќекратна употреба.

ЗА ПРОИЗВОДОТ
• Материјал - калап: 100% силикон
• Материјал - стап: 100% PLA
• LFGB тестиран

ДЕТАЛИ
Димензии: В 25 цм Ш 13,5 цм  Д 24 цм

Состав на материјалот
100% силикон

Силиконски својства
• Без штетни хемикалии како фталати
• Безбеден во контакт со храна
• Хипоалергено
• Мек, не се крши ако падне
• Стабилна температура кога е во контакт со топла или ладна содржина
• Лесно се чисти во машина за садови

Материјални сертификати и тестови
• LFGB тестирано: тестирано според регулативите на ЕУ 1935/2004.
Тестирањето е безбедносен услов со кој се гарантира дека материјалот не го загрозува здравјето на луѓето или не ја менува самата храна.

Земја на производство
Кина

Materials

Dimensions

Care information