liewood

Калапи за сладолед - Дино

Sale price Price ден 2,000.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Силиконски калапи за сладолед

Загарантирано омилено време на децата им е летото, а со овие калапи за сладолед ви овозможуваве да правите сладоледи во облик на слатки животни или кул диносауруси. Ледените стапчиња се направени од биоразградлив PLA.
Овие силикоснки калапи се повторно употребливи

ЗА ПРОИЗВОДОТ
• Материјал - калап: 100% силикон
• Материјал - стап: 100% PLA
• LFGB тестиран

ДЕТАЛИ
Димензии: В: 25 cm x Ш: 13,5 cm x L: 24 cm

Состав на материјалот
100% силикон

Силиконски својства
• Без штетни хемикалии како фталати
• Безбеден во контакт со храна:
• Хипоалергично
• Мек, не се крши ако падне
• Стабилна температура кога е во контакт со топла и ладна содржина
• Лесно се чисти во машина за садови

Материјални сертификати и тестови
• LFGB тестирано: тестирано според регулативите на ЕУ 1935/2004.
Тестирањето е безбедносен услов со кој се гарантира дека материјалот не го загрозува здравјето на луѓето или не ја менува самата храна.

Земја на производство
Кина