Skip to product information
1 of 4

liewood

Калапи за мафини - Џери - Пакување од 12 розе микс

Regular price ден 1,200.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,200.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Направете ги омилените колачи за роденденски прослави или други специјални прилики.

Материјал: 100% силикон
Лесно се чисти
Безбедно е за во машина за садови
Пакување од 12 калапчиња
Тестирано според најновите регулативи на ЕУ
Димензии: Дијаметар (cm) 6,8, Висина (cm) 4

Состав на материјал
100% силикон

Силиконски својства
• Без штетни хемикалии како фталати
• Безбеден контакт со храна:
• Хипоалергично
• Мека, не се крши ако падне
• Стабилна температура кога е во контакт со топла и ладна содржина
• Лесно се чисти

Materials

Dimensions

Care information