Skip to product information
1 of 2

liewood

Сет од 3 чинии - Еди - Карамела/сина микс

Regular price ден 1,650.00 MKD
Regular price Sale price ден 1,650.00 MKD
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.

Еди сетот е вклучува три чинии со различни големини кои се направени од високо квалитетен силикон кој е безбеден за вашето дете. Погодни за каши, супи или пак ужинки. Благодарение на дизајнот овој сет ќе ги направи оброците забавни.

ЗА ПРОИЗВОДОТ
• Материјал: 100% силикон
• Уши во облик на животно
• Долготраен
• Може да се мие во машина за садови
• Сетот вклучува три чинии со различни големини

ДЕТАЛИ
Димензии:

Мала чинија: Д: 8 цм В: 4,5 см 135 мл

Средна чинија: Д: 11,5 цм В: 4,5 цм 300 мл

Голема чинија: Д: 15 цм В: 4,5 цм 650 мл

Состав на материјал
100% силикон

Силиконски својства
• Без штетни хемикалии како фталати
• Безбеден за контакт со храна
• Хипоалерген
• Стабилна температура кога е во контакт со топла и ладна содржина
• Лесно се чисти

Материјални сертификати и тестови
• LFGB тестирано: тестирано според регулативите на ЕУ 1935/2004.
Тестирањето е безбедносен услов со кој се гарантира дека материјалот не го загрозува здравјето на луѓето или не ја менува самата храна.

Земја на производство
Кина

НЕГА
Може да се мие во машина за садови до 65C
Безбедно за во рерна
Безбедно за во микробранова печка
Безбедно за во замрзнувач до -20C
Погоден за содржина до 230C
Не го ставајте на грејна плоча
Пред употреба се мие во машина за миење садови или топла вода со сапуница
Безбеден за контакт со храна

Materials

Dimensions

Care information