liewood

Еван сет за јадење - Зајче зелено/песок микс (3 производи)

Sale price Price ден 1,800.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Сетот Еван е направен за вашето бебе - силиконските лажици Лива се совршени за кога вашето бебе почнува да јаде каша итн., а двете чинии гарантирано ќе го направат оброкот малку позабавен со неговите слатки животински детали.

ЗА ПРОИЗВОДОТ
• Материјал: 100% силикон
• Лесен и лесен за фаќање за малите раце
• Нераскинлив
• Детали за животните
• Може да се мие во машина за садови
• Пакување од 3 производи

ДЕТАЛИ
Димензии: Сад: Дијаметар: 11,5 см. Висина: 4,5 см. Должина: 12 см Лажица: Висина: 2,5 см Ширина: 4,5 см Должина: 14 см

Состав на материјал
100% силикон

Силиконски својства
• Без штетни хемикалии како фталати
• Безбеден за контакт со храна:
• Хипоалергично
• Мека, не се крши ако падне
• Стабилна температура кога е во контакт со топла и ладна содржина
• Лесно се чисти

Материјални сертификати и тестови
• LFGB тестирано: тестирано според регулативите на ЕУ 1935/2004.
Тестирањето е безбедносен услов со кој се гарантира дека материјалот не го загрозува здравјето на луѓето или не ја менува самата храна.

Земја на производство
Кина

НЕГА
Може да се мие во машина за садови до 65C
Безбедно за во рерната
Безбедно за во микробранова печка
Безбедно за во замрзнувач до -20C
Погоден за содржина до 230C
Не го ставајте на грејна плоча
Пред употреба се мие во машина за миење садови или топла вода со сапуница
Безбеден за контакт со храна