mushie

Држач за цуцли Ари - Румено

Sale price Price ден 900.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Држачите за цуцла на Mushie се омилени помеѓу родителите и бебињата! Нашите држачи за цуцли доаѓаат во различни уникатни, шик и винтиџ бои, кои потсетуваат на мир и едноставност.

ДЕТАЛИ:
Должина: приближно 25 цм
Силиконските мониста се направени од врвен квалитет, 100% силикон за храна, 100% нетоксичен, без мирис, без BPA и без олово.
Дрвените мониста се природни и еколошки.
Затворачот е исто така без олово, а најлонската низа е отпорна на мувла и мувла.

НЕГА:
Не ставајте ги во машина за миење садови. Се мијат рачно со благ сапун и вода. Избегнувајте потопување во вода на подолг временски период. Не ставајте  ги држачите во каков било вид стерилизатор.


Никогаш не го издолжувајте држачот за цуцла! Не прикачувајте го на жици, ленти, врвки или лабави делови од облеката бидејќи тоа е опасност од гушење. Препорачуваме држачот за цуцла да се закачи само за облека. Не користете го кога бебето е во креветче, кревет или креветче без надзор.


Предупредување! За безбедност на вашето дете:
Пред секоја употреба, проверете ја целата штипка за цуцла. Фрлете го при првиот знак на слабост или оштетување.