maileg

Ганто Рекс - Рачна кукла

Sale price Price ден 2,250.00 Regular price Unit price  per 

Tax included.

Слатката колекција Гантосаурус ќе обезбеди многу разиграни часови за вашите најмали. Рачната кукла е изработена од мека ткаенина, што го прави многу лесно да се забавува дури и најмладото дете.

Колекциите на Maileg се карактеризираат со уникатен и прекрасен традиционален стил. Производите се со исклучителен квалитет.

Висина: 27.5см
Возраст: Сите возрасти
Препорачана возрасна група: Сите возрасти
Перење: 30°C
Материјал: Памук/лен
Полнење: Рециклиран полиестер/Пелети